Strona główna » Blog SENGO » KUCHENNE MEBLE DREWNIANE – co warto wiedzieć?

KUCHENNE MEBLE DREWNIANE – co warto wiedzieć?

Wybierając kuchenne meble drewniane mamy tak naprawdę wiele opcji do wyboru. Drewno jak wiemy jest bardzo uniwersalnym tworzywem, a przede wszystkim naturalnym. Ponadto – taki rodzaj kuchni posłuży nam na lata, a jeśli nawet nam się znudzi to zawsze możemy zmienić ją wizualnie stosując zabieg wymiany uchwytów bądź wybarwienia. 

Drewniane meble wyglądają szlachetnie, elegancko i sprawiają, że wnętrze zyskuje przytulny klimat. Projektując możemy wybrać kuchnie klasyczne drewniane lub takie w stylu nowoczesnym.

Z jakiego materiału wybrać meble do kuchni?

Wszystko zależy od funduszy jakimi dysponujemy, a także od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Czy zależy nam, aby kuchnia tworzyła jedną taflę (rys. 1), czy może stawiamy na różnorodność. 

kuchnia drewniana na wymiar

(Rys 1.) KUCHNIA DREWNO DĘBOWE. Projekt i wykonanie: SENGO

Wśród opcji jakie my oferujemy można wybrać meble kuchenne z drewna litego dębowego lub sosnowego, mdf, sklejki, obłogu. Oferujemy także meble, które mają tylko ramkę drewnianą sosnową z mdf w środku lub ramkę dębową ze sklejką i obłogiem. Jest to alternatywa między litym drewnem, a płytą mdf. 

Natomiast jeśli chodzi o korpusy szafek kuchennych, czyli szkielet całego zestawu kuchennego – to mamy do wyboru drewno dębowe, sosnowe, płytę meblową, sklejkę + obłóg lub mdf. Zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Co pasuje do drewnianej kuchni?

Drewniana kuchnia jest bardzo uniwersalna, ponadto możemy ją połączyć z wieloma materiałami. Po pierwsze skupmy się przede wszystkim na tym co położyć na powierzchni między szafkami, a blatem kuchennym?

Ścianę możemy wykończyć szkłem, kamieniem, płytkami, cegłą, płytą laminowaną itp., w zależności od tego jaki efekt i jaką fakturę chcemy uzyskać.

Jaka podłoga do drewnianych mebli w kuchni?

To pytanie często zadawane przez naszych Klientów. Nie ma jednej uniwersalnej zasady. Najczęściej stawiamy na praktyczność i estetykę, zatem warto wybrać najbardziej sprawdzone szare lub beżowe płytki. Najlepiej takie, które nie mają jednolitego wybarwienia, dlatego, że nie będzie na nich widać smug i zabrudzeń.

Jeśli zdecydujemy się na drewno na podłodze również pięknie będzie współgrać z drewnianą kuchnią, w użytkowaniu nie powinna być problematyczna.

Uchwyty kuchenne

Kluczowym elementem są uchwyty na jakie się zdecydujemy, ponieważ potrafią zmienić naszą kuchnie diametralnie. Należy dobrać je przede wszystkim do ogólnego wystroju na jaki się zdecydujemy, warto zadbać też o aspekt funkcjonalny, aby użytkowanie naszej kuchni było wygodne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat uchwytów to zapraszamy do lektury naszego artykułu – Jakie wybrać uchwyty do szafek kuchennych? 

Ekskluzywne kuchnie drewniane 

Jeśli zależy nam, aby kuchnia była ponadczasowa i wyglądała elegancko wybierzmy lite drewno. Warto też postawić na ozdobne frezy, czyli rzeźbienia w drewnie, przez to kuchnia zyskuje wyjątkowe walory estetyczne i wygląda bardzo stylowo. 

Ekskluzywne meble zazwyczaj są masywne, w związku z tym trzeba brać też pod uwagę to, że będą ciężkie. Natomiast takie kuchnie mogą posłużyć nam przez pokolenia. Zawsze można je po latach odrestaurować i przywrócić do dawnej świetności.

Wykonujemy je ze szlachetnych gatunków drewna takich jak dąb –  odznaczający się ciepłym, jasno-brązowym odcieniem, czy mahoń – posiadający  brunatnoczerwoną barwą.

Meble kuchenne drewniane – cennik

Tak jak już wspominaliśmy wszystko zależy jakich materiałów użyjemy. W związku z tym najdroższe będą meble z litego drewna dębowego lub sosnowego. Meble takie są ponadczasowe, zatem ich cena musi być adekwatna. 

Ale mamy też wiele opcji do wyboru, jeżeli chcemy aby cena mebli była niższa zawsze możemy wybrać korpusy szafek (czyli szkielet naszych mebli- to czego nie widać) z innego materiału niż drewno. Przykładowo płytę meblową, sklejkę + obłóg lub mdf. Opcji tak naprawdę mamy wiele i wybierzemy coś na każdą kieszeń. Jeśli liczymy na tanie meble kuchenne drewniane – to niestety nie ma możliwości, aby były wykonane z drewna.

Dlaczego meble kuchenne są drogie?

Na cenę mebli kuchennych składa się nie tylko cena materiału użytego do produkcji – czyli drewna, mdf, sklejki czy obłogu, ale także praca polegająca na pomiarach, wykonaniu wizualizacji. 

Jakże istotna jest praca stolarza, który poświęca długie godziny na selekcję materiału użytego do produkcji, obróbkę z użyciem specjalistycznych maszyn, montaż na stolarni – aby sprawdzić czy wszystko wygląda i pasuje do siebie jak należy. Następnie meble są rozkładane na części pierwsze i przewożone do klienta na montaż. Na cenę mebli kuchennych mają także wpływ dodatkowe elementy – szuflad, zawiasy, uchwyty itp.

Kuchnie drewniane na wymiar

Warto wybrać meble, które będą dopasowane do naszej kuchni idealnie. Dlatego, że odpowiednio zmierzone pomieszczenie, daje nam większe pole do popisu. Nie ma tu mowy o nie zapełnionych lukach w kuchni, co czasem może mieć miejsce jeśli wybierzemy gotowe meble. 

Możemy sami określić wielkość, rodzaj i ilość szafek czy szuflad. Początkowo należy wykonać pomiar i dopasować meble do wielkości pomieszczenia czy układu. Dodatkowo my przy projektowaniu każdej kuchni bardzo zwracamy uwagę na ergonomię, czyli podział wnętrza na 5 stref (gotowanie/pieczenie, przygotowywanie,  zmywanie, przechowywanie oraz strefa zapasów).

Inspiracje – kuchnie drewniane

Biało drewniane meble kuchenne? Szaro drewniane? A może czarno drewniane? A może część frontów drewnianych (góra lub dół), a druga część kuchni biała lub czarna? – mamy bardzo wiele opcji do wyboru. 

Jeśli nie chcemy jednolitej kuchni z drewna, możemy ją w łatwy sposób urozmaicić drugim kolorem. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby kolor na jaki się zdecydujemy współgrał z resztą kuchni. Poniżej kuchnia biała w połączeniu z drewnianym blatem.

——-KLIKNIJ i sprawdź jakie DREWNIANE KUCHNIE oferujemy——-

kuchenne meble drewniane

Projekt i wykonanie: SENGO


KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzenia

KUCHNIE NOWOCZESNE


KUCHNIE NOWOCZESNE

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia? Urządzając kuchnię w nowoczesnym wydaniu, powinniśmy skupić się na tym, aby kuchnia wyglądała przejrzyście. Kierujmy się zasadą – im mniej dodatków tym lepiej. Kuchnia nowoczesna będzie wyglądać pięknie przez wiele lat w przypadku gdy postawimy na prostotę form. Kuchnie nowoczesne – galeria, inspiracje Zapraszamy do naszej GALERII KUCHNI Projekty są …

KUCHNIE NOWOCZESNE Czytaj więcej »

Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?


Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?

Największy wpływ na to ile kosztuje kuchnia na wymiar ma wielkość kuchni oraz  rodzaj użytych materiałów do jej wytworzenia. Czynniki kształtujące cenę mebli kuchennych wykonanych na wymiar są bardzo zróżnicowane i ciężko jest nam porównać oferty nawet dwóch firm, ponieważ mogą różnić się techniką wykonania poszczególnych elementów czy zapleczem maszynowym wykorzystanym do ich wytworzenia. Istotnie należy …

Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR? Czytaj więcej »

KUCHNIA DĘBOWA NOWOCZESNA


KUCHNIA DĘBOWA NOWOCZESNA

Kuchnia to bardzo często serce naszego domu, w związku z tym lubimy w niej przebywać. Dobrze otaczać się też naturalnym materiałem jakim jest drewno. Kuchnia dębowa nowoczesna charakteryzuje się ciekawym wzornictwem, klasyką, elegancją, ale głównie powinniśmy się skupić na tym, aby tworzyć inspirujące wnętrza, w których ludzie chętnie przebywają.  Niewątpliwie drewno idealnie współgra właściwie z …

KUCHNIA DĘBOWA NOWOCZESNA Czytaj więcej »

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych