kuchnia drewniana

KUCHNIE NOWOCZESNE

Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia?

Urządzając kuchnię w nowoczesnym wydaniu, powinniśmy skupić się na tym, aby kuchnia wyglądała przejrzyście. Kierujmy się zasadą – im mniej dodatków tym lepiej. Kuchnia nowoczesna będzie wyglądać pięknie przez wiele lat w przypadku gdy postawimy na prostotę form.


Kuchnie nowoczesne - galeria, inspiracje

Zapraszamy do naszej GALERII KUCHNI Projekty są bardzo zróżnicowane. W zależności od użytych materiałów możemy uzyskać zupełnie inne efekty.

Projekt i wykonanie: SENGO

Kuchnie dopasowujemy przede wszystkim do wnętrza, podpowiadamy i proponujemy różne rozwiązania naszym Klientom. 

Kluczowe są kolory ścian w kuchni, kolor podłogi, rodzaj wykończenia ściany między dolną częścią mebli a górną i wiele innych. Wcześniej wykonujemy PROJEKT 3D mebli kuchennych, który pozwoli nam przynajmniej po części wyobrazić sobie efekt końcowy.


Kuchnie nowoczesne na wymiar

Wykonujemy nowoczesne kuchnie. Korzystamy w dużej mierze z naturalnych materiałów. Wyznajemy zasadę, że kuchnię nie warto często zmieniać, dlatego należy wykonać ją z takich materiałów, które będą przede wszystkim trwałe. Ale też jej wygląd pozostanie piękny przez długie lata, kuchnie nie zestarzeje się. Inspirujemy się przede wszystkim skandynawskim designem. 

 

Aranżacje kuchni nowoczesnych

Najważniejsze, aby wszystkie elementy były spójne i tworzyły harmonijną całość, poszczególne elementy powinny być do siebie dopasowane pod względem stylu i kolorystyki. Wówczas uzyskamy  nowoczesną i elegancką aranżację w kuchni. Skupmy się na tych elementach:

  • Kolorystyka: zastosujmy stonowane, jednolite barwy takie jak biały, który powiększa i rozjaśnia wnętrze, ale też np. szary czy beżowy,
 
  • Kształt mebli: Nowoczesne meble kuchenne powinny być gładkie i proste, bez zbędnych ozdób i frezów. Inaczej niż w meblach klasycznych postawmy na prostotę,
 
  • Oświetlenie: dopasujmy do wnętrza i naszych potrzeb. Oświetlenie górne, powinno być jasne i znajdować się w centralnym punkcie naszej kuchni. Zastosujmy też oświetlenie pod szafkami, tzw. oświetlenie robocze, które ułatwi nam przygotowywanie potraw. Nad stołem jadalnianym koniecznie ustawmy lampę wiszącą, zapewni nam ona odpowiedni nastrój przy spożywaniu posiłków,
 
  • Sprzęt AGD: Nowoczesne urządzenia AGD powinny być estetyczne i funkcjonalne, o prostych kształtach i jednolitym kolorze. Bez zbędnych przycisków, minimalny design,
 
  • Dodatki: W nowoczesnej kuchni nie powinno znajdować się zbyt wiele dodatków. Zadbajmy raczej o ich jakość niż o ilość.


Kuchnie nowoczesne białe, z drewnem, z wyspą, bez górnych szafek

Jeśli chodzi o nowoczesne kuchnie to mamy do wyboru wiele opcji. W zależności od tego co pasuje do naszego stylu, jak duża jest nasza kuchnia oraz to gdzie mamy w kuchni okno. 

Kuchnie nowoczesne białe są ponadczasowe, będą pasowały do każdego wnętrza. Szczególnie biel polecamy do małych kuchni, ciemnych, poprzez biel możemy pomieszczenie powiększyć.  Biel pasuje także do każdego innego koloru, dlatego kolor dodatków możemy zmieniać według aktualnie panujących trendów.

Kuchnie z drewnem będą zawsze modne, ponieważ drewno jest naturalnym surowcem. Ponadto możemy go dowolnie łączyć z innymi nowoczesnymi materiałami takimi jak szkło, marmur, granit, stal itp.

Kuchnie nowoczesne z wyspą są również bardzo popularne w nowoczesnych wnętrzach. Aby wykonać w kuchni wyspę musimy mieć sporo miejsca w pomieszczeniu. Ale może stanowić nasz dodatkowy blat roboczy, stół czy miejsce do przechowywania.

Kuchnie nowoczesne bez górnych szafek to kolejna propozycja w nowoczesnej kuchni. Takie rozwiązanie sprawia, że nasza kuchnia wygląda na większą, bardziej przejrzystą. 

Nowoczesne dodatki w kuchni

Jakie dodatki możemy zastosować, aby nasza kuchnia wyglądała nowocześnie? Jeśli chodzi o wystrój ścian to polecamy plakaty, fototapety czy obrazy w neutralnych kolorach, minimalistyczne, aktualnie modne są geometryczne wzory. 

Dekoracje stołu takie jak serwetki, podkładki i obrusy w jednolitych kolorach, z naturalnych materiałów. Ozdoby w postaci wazonów, doniczek z materiałów takich jak kamionka, ceramika czy szkło. Również tekstylia kuchenne: ręczniki, firany czy zasłony z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna czy bambus.

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzenia

Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?

KUCHNIA DĘBOWA NOWOCZESNA

BLAT KUCHENNY – jaki materiał?

Scroll to Top