Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Ile kosztuje KUCHNIA NA WYMIAR?

Największy wpływ na to ile kosztuje kuchnia na wymiar ma wielkość kuchni oraz  rodzaj użytych materiałów do jej wytworzenia. Czynniki kształtujące cenę mebli kuchennych wykonanych na wymiar są bardzo zróżnicowane i ciężko jest nam porównać oferty nawet dwóch firm, ponieważ mogą różnić się techniką wykonania poszczególnych elementów czy zapleczem maszynowym wykorzystanym do ich wytworzenia. Istotnie należy zacząć od tego, że cały proces powstawania mebli kuchennych na wymiar jest całkowicie inny, niż mebli dostępnych w tzw. sieciówkach. 

Jak obliczyć koszt kuchni na wymiar? 

Warto zauważyć , że aby obliczyć koszt kuchni na wymiar w należyty sposób koniecznie  jest ustalenie wszystkich oczekiwań i wymagań Klientów. Począwszy od materiału z jakiego będą wykonane fronty kuchenne, blat czy rodzaje zastosowanych uchwytów. Na cenę składa się bardzo wiele zmiennych. 

Do oceny ile kosztuje  nowa kuchnia bierzemy pod uwagę następujące elementy:

 • wielkość kuchni a co za tym idzie mebli,
 • rodzaj zabudowy,
 • rodzaj frontów i blatu z jakiego meble zostaną wykonane,
 • systemy zastosowane w szafkach,
 • rozwiązania użyte w szufladach,
 • oświetlenie podszafkowe i wewnętrzne,
 • sposób otwierania i zamykania szafek,
 • poziom skomplikowania projektu.
Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Projekt i wykonanie: SENGO

 

Kuchnia na wymiar – ile za metr?

Klienci często oczekują odpowiedzi ile kosztuje metr bieżący kuchni, jednak mamy tak wiele zmiennych, że nie jesteśmy w stanie określić nawet przybliżonej kwoty. W rezultacie dopiero po szczegółowej rozmowie na temat  użytych materiałów, komponentów – możemy podać koszt przybliżony. Ważne aby zdawać sobie sprawę z tego, że duża część ostatecznej ceny  kuchni zależy nie od pracy stolarza, a od użytych materiałów do produkcji naszej kuchni na wymiar.
 

Kuchnia na wymiar – cena

Bezsprzecznie możemy jedynie w przybliżeniu określić ile kosztuje kuchnia na wymiar, cena wacha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy zależy to od tak wielu czynników, że dopiero po określeniu szczegółów odnośnie użytych materiałów do produkcji kuchni na wymiar możemy podać ostateczny koszt kuchni. Warto mieć na uwadze, że cena to nie wszystko i nie warto czasem wybierać najtańszych rozwiązań, które mogą być nietrwałe. 
 

Ile kosztują szafki kuchenne? 

Zarówno fronty kuchenne jaki i korpusy szafek możemy wykonać z różnych materiałów, które oczywiście w głównej mierze różnią się ceną, a co za tym idzie jakością czy wytrzymałością. I tak odpowiednio najdroższe i najbardziej odporne i trwałe są fronty drewniane – dębowe. Trochę tańszą opcją jest drewno sosnowe. W dalszej kolejności fronty wykonane z ramki dębowej, obłogu i sklejki, następnie MDF + ramka sosnowa. Potem fronty ze sklejki i obłogu, a najtańsza opcja to fronty kuchenne z MDF. 

W przypadku korpusów sytuacja jest podobna, najdroższe są korpusy drewniane dębowe, następnie sklejka + obłóg. Z kolei korpusy sosnowe są tańsze, następnie korpusy wykonane z MDF, a najtańsze to te powstałe z płyty meblowej. 

 

FRONTY:

 • DĘBOWE (LITE DREWNO)
 • SOSNOWE (LITE DREWNO)
 • MDF
 • RAMKA SOSNOWA + MDF
 • SKLEJKA + OBŁÓG
 • RAMKA DĘBOWA+ SKLEJKA + OBŁÓG

 KORPUSY SZAFEK:

 • DĘBOWE (LITE DREWNO)
 • SOSNOWE (LITE DREWNO)
 • PŁYTA MEBLOWA
 • MDF
 • SKLEJKA + OBŁÓG

Jaki możemy wybrać blat kuchenny?

Istotnie ceny blatów różnią się przede wszystkim w zależności od użytego materiału, ale także od wielkości blatu. W artykule: BLAT KUCHENNY – jaki materiał? Szczegółowo omówiliśmy dostępne rodzaje blatów, ich wady i zalety. 

Wyróżniamy blaty: 

Blat kuchenny laminowany, drewniany, marmurowy, granitowy, blat z konglomeratu kwarcowego oraz konglomeratu akrylowego, blat kuchenny gresowy (spiek kwarcowy). Niewątpliwie wybór mamy naprawdę duży, co wpływa głównie na ostateczną cenę mebli i jej trwałość. 

Dodatkowe koszty kuchni na wymiar

Nowoczesne prowadnice do szuflad, meble z zastosowanym systemem cichego domyku, czy cargo (które może pełnić funkcję kuchennej spiżarni) – jest to dodatkowy koszt, który warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była funkcjonalna. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem: ROZWIĄZANIA W KUCHNI – praktyczne i funkcjonalne – z którego dowiecie się jakie mamy dostępne systemy przechowywania, rozwiązania wewnątrz szafek, rozwiązania blatowe. Zależy też jakie okucia meblowe zastosujemy, czy będzie to Blum, Hafele czy Gtv.

spiżarnia kuchenna

Projekt i wykonanie: SENGO

 

Ile czeka się na kuchnie na wymiar?

Czas od momentu zaakceptowania projektu do wytworzenia mebli kuchennych wynosi 1-3 miesięcy. Uzależnione jest to od ilości prac jakie posiadamy w danym czasie oraz czasu oczekiwania na komponenty potrzebne do produkcji mebli. 

Cena kuchnia na wymiar – podsumowanie

Reasumując koszt każdej kuchni jest liczony indywidualnie. Bez wątpienia nie jest możliwe podanie ceny za metr bieżący zabudowy, ponieważ wpływa na to wiele czynników. Dlatego aby podać cenę mebli, musimy wykonać wstępny projekt, z którego dowiemy się jaka będzie ilość szafek, szuflad, akcesoriów czy wybranego oświetlenia.
 

BLAT KUCHENNY – jaki materiał?

PROJEKT KUCHNI – wskazówki

SZAFKI KUCHENNE – kilka cennych uwag

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

Scroll to Top