Szuflady łazienkowe

UCHWYTY DO SZAFEK KUCHENNYCH – jakie wybrać?

Jakie uchwyty do szafek kuchennych? Ich wybór to nie lada wyzwanie. Nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również dekoracyjny charakter – uchwyty są niczym biżuteria dla mebli. Warto zastanowić się co najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni, dlatego postaramy się pomóc w wyborze. Najważniejsza zasada – wybierając uchwyty do szafek kuchennych, warto pamiętać o zachowaniu proporcji, dobrać je odpowiednio do wielkości mebli. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Rodzaje uchwytów do szafek kuchennych

Obecnie mamy do wyboru szeroką gamę uchwytów do szafek kuchennych, w różnych kształtach, rozmiarach i stworzone z różnych tworzyw. Najlepiej dobierajmy je do stylu jaki dominuje w naszej kuchni czy naszym domu, aby całość ze sobą współgrała. My cenimy produkty wysokiej jakości, dlatego polecamy tylko sprawdzone uchwyty. To najbardziej eksploatowane elementy mebli, dlatego muszą cechować się wytrzymałością.

Do wyboru mamy:

 

Uchwyty frezowane (frez we frontach mebli)

Czyli fronty bez uchwytów, to zwyczajne wgłebienie wykonane w meblach, które służy do otwierania szafek i osuwania szuflad. Tak naprawdę jest to alternatywa między tip-on a zwykłymi uchytami. Niewątpliwie pasują do wnętrz minimalistycznych. Możemy wyróżnić tutaj frez wykonany we frontach, czyli w drewnie bądź płycie meblowej lub aluminiowe uchwyty w kształcie frezów nakładane na fronty (Rys. 1)

uchwyty frezowane

(Rys. 1) Uchwyty frezowane 

Relingi

Montujemy je dwupunktowo, najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej czy aluminium, najbardziej eleganckie to te szczotkowane. Uchwyty w kuchni możemy zamontować poziomo w szufladach (Rys. 2) lub pionowo np. w zabudowanych lodówkach. Pasują do kuchni w stylu klasycznym lub vintage.

 

uchwyty kuchenne - relingi

(Rys. 2) Relingi

Wpuszczane uchwyty meblowe

To rodzaj uchwytu, który składa się z dwóch elementów, jeden jest wklejany w głąb mebla, a drugi ozdobny – służy do otwierania. Odpowiednio wybieramy je ze względu na minimalistyczną estetykę, ponieważ nie odstają od frontów. Najczęściej wykonane z aluminium, posiadają kształt koła, prostokąta albo kwadratu.

Gałki

Meble ozdobione gałkami (Rys. 3) pasują idealnie do każdej kuchni. W ofercie znajdziemy takie w stylu retro, aktualnie najmodniejsze – szczotkowane z mosiądzu lub srebrne – będą pięknie wyglądać w kuchni w stylu skandynawskim, gałki ceramiczne współgrają ze stylem folk, a gałki kryształowe sprawdzą się w kuchni w stylu glamour. Ten rodzaj uchwytów posiada szeroką ofertę, zatem każdy będzie mógł wybrać ten najbardziej odpowiedni. 

uchwyty gałki

(Rys. 3) Uchwyty do szafek kuchennych – gałki

 

Uchwyty krawędziowe

To z kolei uchwyty, które jak sama nazwa wskazuje nakładane są na krawędź mebla, powstają najczęściej z aluminium anodowanego, odpornego na korozję i posiadającego większą trwałość. Nazywane są także uchwytami profilowymi. Otwieramy – wsuwając dłoń między fronty.

Tip – on (bez uchwytów)

Meble kuchenne bez uchwytów (Rys. 4) cieszą się teraz dużą popularnością, jest to najbardziej minimalistyczna opcja. Meble z mechanizmem tip–on tworzą jedną taflę, zatem będą spójne z  wnętrzem prostym, w którym będziemy unikać zagracania. Otwieranie i zamykanie polega na delikatnym naciśnięciu frontu meblowego. Jest to bardzo praktyczne gdy mamy zajęte ręce, ponieważ możemy je łatwo otworzyć lub zamknąć przykładowo łokciem lub kolanem. Najczęściej stosowane są systemy Tip-on firmy Blum.

uchwyty tip on

(Rys. 4) Uchwyty Tip-on

 
Zapraszamy też do zapoznania się z ofertą MEBLI KUCHENNYCH, zobacz z jakich materiałów wykonujemy kuchnie.

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzenia

ROZWIĄZANIA W KUCHNI – praktyczne i funkcjonalne

BLAT KUCHENNY – jaki materiał?

PROJEKT KUCHNI – wskazówki

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

Scroll to Top