Rozwiązania w kuchni - praktyczne i funkcjonalne

ROZWIĄZANIA W KUCHNI – praktyczne i funkcjonalne

Przy tworzeniu projektu kuchni często nie planujemy od razu co dokładnie będziemy przechowywać w danej szafce – jakie rozwiązania w kuchni zastosować? Bez wątpienia dobrą praktyką jest określenie tego od razu przy projekcie kuchni. Wtedy wiemy gdzie będziemy umieszczać garnki, sztućce, pojemniki, przyprawy itp. Łatwiej nam to od razu rozplanować. Możemy wówczas skorzystać z gotowych rozwiązań jakie oferują producenci (Blum, Peka, Hafele) zatem warto je wcześniej poznać.

 

Systemy przechowywania:

  • szuflada narożna

Ciekawe rozwiązanie, aby w pełni wykorzystać róg naszej zabudowy kuchennej i jednocześnie mieć łatwy dostęp do rzeczy tam schowanych. Ponadto – często róg mebli kuchennych nie jest w pełni zagospodarowany. Ułatwieniem jest to, że możemy otworzyć szufladę chwytając tylko za jedną stronę, nie musimy otwierać robić tego obiema rękami.

rozwiązania w kuchni - praktyczne i funkcjonalne

Projekt i wykonanie: SENGO

 

  • cargo podblatowe

Często kojarzą nam się z wąskimi szufladami na przyprawy. Jednak aktualnie mamy do wyboru coraz więcej szerszych systemów podblatowych – od 15 do nawet 60cm. Możemy w nich przechowywać deski do krojenia, oleje, noże, miski, butelki, słoiki, a nawet stolnice czy blachy do pieczenia. 

  • cargo wysokie

Przeznaczone do montowania w szafkach wysokich, stanowi funkcję domowej spiżarni. Pojemne i zapewniające doskonały dostęp do przechowywanych produktów. Posiada dużą ładowność i obciążenie.

spiżarnia zabudowa kuchenna

Projekt i wykonanie: SENGO

 

  • szuflada wewnętrzna

Czyli “szuflada w szufladzie”. To doskonały pomysł na wykorzystanie górnej części dużej szuflady. Często jest ona niewykorzystana , ponieważ nie znajdują się w niej aż tak wysokie przedmioty. Możemy ją zamontować we wszystkich szufladach, ale zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w górnych szufladach. Możemy tam przechowywać sztućce, przybory kuchenne, folie aluminiowe, papiery do pieczenia itp. Wymiary takiej szuflady to 8-10cm.

  • Szuflada cokołowa

To sposób na genialne wykorzystanie miejsca w dolnej części naszych mebli. Rozwiązanie sprawdzi się w małych kuchniach, gdzie każde miejsce jest na wagę złota. Co ciekawe oprócz szuflady z miejscem do przechowywania cokół może stanowić też podest, co w znacznym stopniu ułatwi nam sięganie do wyższych szafek naszej kuchni.

  • Szuflada zlewozmywakowa

To rodzaj szuflady w kształcie litery U, która pozwoli nam zagospodarować niewykorzystane miejsce po prawej i lewej stronie zlewozmywaka. Dodatkowo znajdzie się tam miejsce na środki czystości takie jak gąbki, płyny do naczyń czy tabletki do zmywarki.

  • Żaluzje meblowe

Mogą być wykonane z aluminium, drewna czy tworzywa sztucznego. Mogą być też otwierane zarówno od boku, jak i od góry i od dołu. Najczęściej służą do schowania sprzętu kuchennego typu ekspres do kawy czy robot kuchenny.

 

Rozwiązania w kuchni – wewnątrz szafek:

  •  Organizery

Czyli przegrody i pojemniki, które pomagają uporządkować miejsce w naszych szufladach. Sprawią, że lepiej wykorzystamy przestrzeń i zmieści się tam o wiele więcej rzeczy. Dodatkowo sprawią, że o wiele łatwiej będzie nam cokolwiek znaleźć w kuchni, ponieważ każda rzecz będzie na swoim miejscu.

  • Systemy pojemników na odpady 

Z uwagi na konieczność sortowania odpadów warto wygospodarować odpowiednią ilość miejsca w kuchni na kosze. Mamy do wyboru różne wielkości i systemy pojemników do segregacji. Sortowniki zapewniają szybki dostęp i łatwe ich opróżnianie. Do wyboru mamy kosze na śmieci mocowane do frontu szafki oraz wstawiane do szuflady.

  • Kosze obrotowe

To rozwiązanie, które stosuje się w szafkach narożnych; obrotowe kosze pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce, ale również sprawiają, że naczynia bądź inne produkty są zawsze łatwo dostępne dla domowników.

 

Rozwiązania blatowe:

  • chowane gniazda elektryczne

To ciekawe rozwiązanie w kuchni jeśli np. nie pomyśleliśmy o wcześniej o odpowiednim przygotowaniu instalacji elektrycznej w kuchni. Tego rodzaju gniazda montujemy w blacie kuchennym, pozostają mało widoczne, a spełniają swoją funkcję. Istnieją również chowane pionowe przedłużacze elektryczne. Od góry posiadają maskownicę.

  • wysuwany blat

To kolejne praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w małej kuchni. Może służyć za przedłużenie blatu roboczego lub dodatkowy stolik wysuwany w razie potrzeby. Co ciekawe możemy tam też schować specjalną składaną deskę do prasowania.

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzenia

BLAT KUCHENNY – jaki materiał?

PROJEKT KUCHNI – wskazówki

SZAFKI KUCHENNE – kilka cennych uwag

Scroll to Top