Strona główna » Blog SENGO » ROZWIĄZANIA W KUCHNI – praktyczne i funkcjonalne

ROZWIĄZANIA W KUCHNI – praktyczne i funkcjonalne

Przy tworzeniu projektu kuchni często nie planujemy od razu co dokładnie będziemy przechowywać w danej szafce – jakie rozwiązania w kuchni zastosować?

Bez wątpienia dobrą praktyką jest określenie tego od razu przy projekcie kuchni. Wtedy wiemy gdzie będziemy umieszczać garnki, sztućce, pojemniki, przyprawy itp. Dodatkowo łatwiej nam to od razu rozplanować. Oprócz tego możemy wówczas skorzystać z gotowych rozwiązań jakie oferują producenci (Blum, Peka, Hafele) zatem warto je wcześniej poznać.

Systemy przechowywania:

Szuflada narożna

Ciekawe rozwiązanie, aby w pełni wykorzystać róg naszej zabudowy kuchennej i jednocześnie mieć łatwy dostęp do rzeczy tam schowanych. Ponadto – często róg mebli kuchennych nie jest w pełni zagospodarowany. Ułatwieniem jest to, że możemy otworzyć szufladę chwytając tylko za jedną stronę, nie musimy otwierać robić tego obiema rękami.

rozwiązania w kuchni - praktyczne i funkcjonalne

Projekt i wykonanie: SENGO

Cargo podblatowe

Często kojarzą nam się z wąskimi szufladami na przyprawy. Jednak aktualnie mamy do wyboru coraz więcej szerszych systemów podblatowych – od 15 do nawet 60cm. Możemy w nich przechowywać deski do krojenia, oleje, noże, miski, butelki, słoiki, a nawet stolnice czy blachy do pieczenia. 

Wysokie cargo

Przeznaczone do montowania w szafkach wysokich, stanowi funkcję domowej spiżarni. Pojemne i zapewniające doskonały dostęp do przechowywanych produktów. Oprócz tego posiada dużą ładowność i obciążenie.

spiżarnia zabudowa kuchenna

Projekt i wykonanie: SENGO

Wewnętrzna szuflada

Czyli „szuflada w szufladzie”. To doskonały pomysł na wykorzystanie górnej części dużej szuflady. W dodatku często jest ona niewykorzystana , ponieważ nie znajdują się w niej aż tak wysokie przedmioty. Możemy ją zamontować we wszystkich szufladach, ale zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w górnych szufladach. Możemy tam przechowywać sztućce, przybory kuchenne, folie aluminiowe, papiery do pieczenia itp. Wymiary takiej szuflady to 8-10cm.

Szuflada cokołowa

To sposób na genialne wykorzystanie miejsca w dolnej części naszych mebli. Rozwiązanie sprawdzi się w małych kuchniach, gdzie każde miejsce jest na wagę złota. Co ciekawe oprócz szuflady z miejscem do przechowywania cokół może stanowić też podest, co w znacznym stopniu ułatwi nam sięganie do wyższych szafek naszej kuchni.

Szuflada zlewozmywakowa

To rodzaj szuflady w kształcie litery U, która pozwoli nam zagospodarować niewykorzystane miejsce po prawej i lewej stronie zlewozmywaka. Dodatkowo znajdzie się tam miejsce na środki czystości takie jak gąbki, płyny do naczyń czy tabletki do zmywarki.

Żaluzje meblowe

Mogą być wykonane z aluminium, drewna czy tworzywa sztucznego. Mogą być też otwierane zarówno od boku, jak i od góry i od dołu. Najczęściej służą do schowania sprzętu kuchennego typu ekspres do kawy czy robot kuchenny.

Rozwiązania w kuchni – wewnątrz szafek:

Organizery

Czyli przegrody i pojemniki, które pomagają uporządkować miejsce w naszych szufladach. Sprawią, że lepiej wykorzystamy przestrzeń i zmieści się tam o wiele więcej rzeczy. Dodatkowo sprawią, że o wiele łatwiej będzie nam cokolwiek znaleźć w kuchni, ponieważ każda rzecz będzie na swoim miejscu.

Systemy pojemników na odpady 

Z uwagi na konieczność sortowania odpadów warto wygospodarować odpowiednią ilość miejsca w kuchni na kosze. Mamy do wyboru różne wielkości i systemy pojemników do segregacji. Sortowniki zapewniają szybki dostęp i łatwe ich opróżnianie. Do wyboru mamy kosze na śmieci mocowane do frontu szafki oraz wstawiane do szuflady.

Kosze obrotowe

To rozwiązanie, które stosuje się w szafkach narożnych; obrotowe kosze pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce, ale również sprawiają, że naczynia bądź inne produkty są zawsze łatwo dostępne dla domowników.

 

Rozwiązania blatowe:

Chowane gniazda elektryczne

To ciekawe rozwiązanie w kuchni jeśli np. nie pomyśleliśmy o wcześniej o odpowiednim przygotowaniu instalacji elektrycznej w kuchni. Niemniej jednak tego rodzaju gniazda montujemy w blacie kuchennym, pozostają mało widoczne, a spełniają swoją funkcję. Ponadto istnieją również chowane pionowe przedłużacze elektryczne. Od góry posiadają maskownicę.

Wysuwany blat

To kolejne praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w małej kuchni. Ponadto może służyć za przedłużenie blatu roboczego lub dodatkowy stolik wysuwany w razie potrzeby. Co ciekawe możemy tam też schować specjalną składaną deskę do prasowania.

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzeniaBLAT KUCHENNY – jaki materiał?


BLAT KUCHENNY – jaki materiał?

Blat kuchenny – jaki materiał wybrać?  Blat to bardzo ważny element naszej zabudowy kuchennej. Powinien wyróżniać się estetyką i pasować do wystroju wnętrza. Ważne aby był odporny na uszkodzenia oraz plamy. Ze względu na fakt, że codziennie jest on narażony na rozlewanie płynów, wycieranie, krojenie warzyw czy mięsa, a także działanie wysokiej temperatury poprzez stawianie …

BLAT KUCHENNY – jaki materiał? Czytaj więcej »

PROJEKT KUCHNI – wskazówki


PROJEKT KUCHNI – wskazówki

Jak dobrze zaprojektować kuchnię? Dobrze zaprojektowana kuchnia przede wszystkim musi spełniać nasze oczekiwania, powinna być wygodna w użytkowaniu, funkcjonalna oraz praktyczna. Dostosowana do naszego wzrostu – co często nie jest dla nas tak oczywiste, ponieważ kierujemy się wymiarami standardowych kuchni. Należy zadbać o to już na etapie projektu kuchni.   Projekt i wykonanie: SENGO   Od …

PROJEKT KUCHNI – wskazówki Czytaj więcej »

SZAFKI KUCHENNE – kilka cennych uwagSZAFKI KUCHENNE – kilka cennych uwag

Z czego szafki kuchenne? Zanim zdecydujemy się na wybór mebli kuchennych należy określić z jakiego materiału mają być wykonane nasze szafki kuchenne na wymiar. Ile chcielibyśmy posiadać szafek, jaka głębokość i wysokość nam odpowiada (podpowiadamy, że zależy to w głównej mierze od wzrostu osób korzystających z kuchni). W zależności od wielkości pomieszczenia, preferowanej stylistyki oraz …

SZAFKI KUCHENNE – kilka cennych uwag Czytaj więcej »