NOWOCZESNA BOAZERIA ANGIELSKA – coraz bardziej popularna!

Co to jest boazeria angielska?

Boazeria angielska to panel ścienny z drewna lub mdf lub połączenia tych dwóch materiałów. Nowoczesna boazeria angielska jest zamontowana na ścianie od podłogi do określonej wysokości, najczęściej do połowy.

Pełni funkcje dekoracyjne, ponieważ podnosi walory estetyczne pomieszczenia. Dodatkowo ociepla wnętrze, izoluje, a nade wszystko chroni ściany przed uszkodzeniem i trwałymi zabrudzeniami. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku zabrudzeń powodowanych przez małe dzieci, szczególnie takie, które dopiero zaczynają przygodę z chodzeniem. Jak wiemy ściany brudzą się najbardziej do wysokości na której zamontowane mamy kontakty. Boazerię możemy łatwo umyć, dlatego nie jest konieczne wtedy częste odnawianie ścian. 

Boazeria w starym wydaniu nie kojarzy nam się zbyt dobrze, ponieważ zazwyczaj powodowała, że pomieszczenie wyglądało na mniejsze, ciemniejsze. Przy remontach pozbywaliśmy się boazerii.  Nowoczesna boazeria angielska, która jest obecnie modna wykonana jest w inny sposób. Przed wszystkim różni się tym, że nie jest montowana od sufitu do podłogi w całym pomieszczeniu, a tylko na jednej czy dwóch ścianach. Poprawia to znacznie efekt wizualny, pomieszczenie wówczas nas nie przytłacza. Stawiamy na inne wzory, kolory, przez co wnętrze wygląda pięknie i estetycznie.

Z czego możemy wykonać boazerię angielską?

Ze względu na fakt, że w Polsce boazeria angielska staje się coraz bardziej popularna powstaje coraz więcej jej rodzajów, wzorów i kolorów. Najpopularniejsza i najbardziej trwała jest boazeria angielska drewniana – możemy ją w łatwy sposób odnowić. Alternatywą jest boazeria z drewnianą ramą i malowanym mdf – co również da nam ciekawy efekt. 

Do jakich pomieszczeń pasuje boazeria?

Stosując boazerię angielską, jesteśmy w stanie nadać naszym wnętrzom wyjątkowego stylu i charakteru. Niezależnie od tego czy nasze mieszkanie jest klasyczne, czy nowoczesne z pewnością będzie to idealne urozmaicenie ścian. Najczęściej stosuje się ją w salonach, korytarzach, gabinetach, łazienkach czy na klatkach schodowych. Ostatnio często możemy spotkać boazerię także w pokojach dziecięcych czy sypialniach. Złożona jest z listwy przypodłogowej, panelu ściennego i listwy ściennej.

 

NOWOCZESNA BOAZERIA ANGIELSKA – nasze inspiracje

IMG_9226_wynik
Boazeria angielska w korytarzu
boazeria angielska

Jakie funkcje pełni boazeria angielska?

Boazeria angielska pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. W rezultacie w zależności od koloru czy też użytego materiału możemy dostosować ją do stylu w jakim urządzimy nasz dom, czy też mieszkanie.  Montaż  uchroni nas przed częstym malowaniem ścian, zarówno boazerię z drewna jak i mdf bardzo łatwo wyczyścić mokrą ściereczką. 

Czy boazeria angielska zakryje krzywą ścianę?

Możemy także zamontować boazerię, aby ukryć nierówności czy pęknięcia ścian. To dosyć szybki sposób, aby zamaskować nasze nie idealne ściany w domu. Dodatkowo po montażu zyskujemy ochronę ścian przed przyszłymi uszkodzeniami.

Chcesz wiedzieć z jakich materiałów wykonujemy boazerię? Kliknij po szczegóły

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

KOMPLEKSOWE REALIZACJE

Wykonujemy KOMPLEKSOWE realizacje domów i mieszkań. Zachęcamy do obejrzenia

DRZWI DREWNIANE WEWNĘTRZNE

OBUDOWA GRZEJNIKA – czyli jak ukryć stary kaloryfer

KUCHENNE MEBLE DREWNIANE – co warto wiedzieć?

Zobacz naszą OFERTĘ

Meble na wymiar, kuchnie drewniane, schody, drzwi wewnętrzne, boazeria angielska, zabudowy grzejników i wiele innych

Scroll to Top